Informatyka Stosowana EAIIE AGH
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Pamiętaj mnie  Ukryj mnie 
Teraz jest N 29 mar, 2020 03:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Forum dyskusyjne studentów Informatyki EAIiIB AGH - Warunki użytkowania

§1. Ogólne
 1. Przestrzegaj ogólnie przyjętych zasad zachowania w sieci, czyli netykiety. Zachowuj się przyzwoicie i kulturalnie. Do każdego odnoś się z szacunkiem.
 2. Wszystkie Twoje posty pozostają Twoją własnością intelektualną. W świetle prawa odpowiadasz za wszystko co napisałeś. Dotyczy to również wszystkich plików które udostępniasz za pośrednictwem forum. Jeżeli udostępniasz materiały chronione prawem autorskim, popełniasz przestępstwo. Administracja forum nie ponosi żadnej odpowiedzialności za działania użytkowników.
 3. Rejestrując się na forum domyślnie uznajemy, że wyrażasz zgodę na przechowywanie i udostępnianie osobom trzecich Twoich danych osobowych. W szczególności dotyczy to: wyników kolokwiów, wiadomości z dziekanatu, danych podanych przy rejestracji. Dane poufne nie będą nigdy udostępniane w częściach forum dostępnych dla osób spoza Twojego roku. Jeśli nie wyrażasz zgody na powyższe działania, skontaktuj się niezwłocznie z jednym z administratorów. Miej na uwadze fakt, że brak zgody na przetwarzanie Twoich danych utrudni Ci otrzymywanie informacji i wyników.
 4. Niektóre podfora mają własny regulamin. Zapoznaj się z nim przed napisaniem nowego tematu. Regulamin – jeśli istnieje – znajdziesz zawsze w tematach przyklejonych.
 5. Akceptujesz to, że skrypt forum prowadzi szeroko pojętą działalność szpiegowską. Twoje IP, godziny korzystania z forum, lista czytanych tematów i inne dane są przechowywane w bazie. Skrypt korzysta z plików Cookie, ich wyłączenie może uniemożliwić korzystanie z forum. Powyższe działania nie są wykorzystywane przez administratorów, są jedynie wynikiem domyślnych ustawień skryptu.

§2. Rejestracja na forum
 1. Rejestracja na forum „Forum dyskusyjne studentów Informatyki EAIiIB AGH” oznacza akceptację regulaminu.
 2. Aby założyć nowe konto na forum należy się zarejestrować, a następnie potwierdzić swój adres, klikając na odpowiedni odnośnik w otrzymanym mailu.
 3. Rejestracja osób poniżej 13 roku życia wymaga pisemnej zgody rodziców. Przypadkowe zaznaczenie tej opcji przy rejestracji jest traktowane tak samo jak zrobienie tego celowo.

§3. Profil
 1. Pola w profilu służą do podawania informacji, a nie robienia śmiesznych podpisów pod awatarem. W szczególności dotyczy to pól „skąd” oraz „imię i nazwisko”.
 2. Pole „imię i nazwisko” należy obowiązkowo wypełnić swoimi prawdziwymi danymi.
 3. W awatarze i podpisie nie mogą pojawić się gify i animowane obrazki. Duże lub ruchome obrazki dekoncentrują czytającego oraz obciążają łącze. Wysokość podpisu i awatara nie powinna wpływać w znaczący sposób na wysokość posta.

§4. Zakładanie nowych tematów
 1. Obowiązuje kategoryczny zakaz umieszczania na forum treści naruszających w istotny sposób przepisy (patrz netykieta).
 2. Posty zawierające treści erotyczne, brutalne etc. – lecz nie łamiące punktu 4.1 – należy odpowiednio oznakować poprzez dodanie tagu [18+]. To samo dotyczy linków do materiałów zewnętrznych.
 3. Zanim założysz nowy temat, upewnij się, czy nie był on już poruszany wcześniej. Użyj w tym celu funkcji szukaj.
 4. Nowy temat powinien być umieszczony w najodpowiedniejszym dla niego dziale, zgodnym z zagadnieniem merytorycznym poruszanego problemu. Tematy niepoprawnie umieszczone będą kasowane. Jeśli ciężko zlokalizować jakiś temat pisz w offtopic. Stamtąd tematy będą kasowane tylko jeśli łamią regulamin forum.
 5. Nadaj jednoznaczny tytuł nowemu tematowi – poprawna nazwa tematu to gwarancja na szybkie wyszukiwanie i czytelne przeglądanie przez użytkowników. Tematy zatytułowane „pomocy”, „help”, „mam problem” będą usuwane.
 6. Taguj charakterystyczne tematy (np.: [folie], [kartkówka]). Na niektórych podforach (np. Giełda) tagi są obowiązkowe!
 7. Zamieszczanie informacji o charakterze reklamowym, ofert pracy, linków do zewnętrznych portali, etc. przez osoby nie będące aktualnie studentami Informatyki Stosowanej/Informatyki wymaga każdorazowej zgody Administracji forum.

§5. Pisanie postów
 1. Osoby odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie Forum, tj. Administratorzy i Moderatorzy mają prawo usuwać, zmieniać i dodawać dowolne treści bez powiadomienia autora, jeżeli post łamie regulamin lub wymaga korekty.
 2. Dbaj o formę i język wypowiedzi. Nie nadużywaj wulgaryzmów, pilnuj ortografii.
 3. Posty nie wnoszące nic do tematu będą kasowane.
 4. Odpowiadając bezpośrednio na wcześniejszy post staraj się go cytować.
 5. Nie pisz dwóch postów pod sobą, używaj „edytuj”.
 6. Punkty 5.2 – 5.5 są traktowane pobłażliwie w tematach należących do podforum „Inne”.

§6. Administracja
 1. Zabrania się publicznych dyskusji nad słusznością decyzji Administracji. W razie wątpliwości udzielamy wyjaśnień na PW.
 2. Administracja ma prawo do zmiany awatara i rangi użytkownika. Zmiana może mieć charakter karny, okazyjny lub humorystyczny. W dwóch ostatnich przypadkach użytkownik może odwoływać się od naszych decyzji (na PW).
 3. Administrator to też człowiek. Staraj się korzystać z forum w sposób nie dodający nam pracy.
 4. Za łamanie regulaminu forum Administracja ma prawo do upominania, dawania ostrzeżeń, czasowego lub trwałego blokowania możliwości czytania/pisania na forum.
 5. Od każdej decyzji można się odwołać (na PW) przedstawiając rzeczowe argumenty. Jeżeli nasza odpowiedź nie zadowala użytkownika, temat może zostać poddany pod publiczną dyskusję.

§7. Inne
 1. Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu. O zmianie użytkownicy muszą zostać każdorazowo poinformowani z odpowiednim wyprzedzeniem. Korzystanie z forum po wejściu w życie zmian oznacza akceptację nowego regulaminu.
 2. Wszystkie posty niezgodne z regulaminem będą wrzucane do kosza lub usuwane. W przypadku recydywy autorzy będą karani.


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL